Политическият представител на ГЕРБ в това правителство съм аз, заяви вицепремиерът и министър на вътрешните работи Мария Габриел по време на брифинг в Министерския съвет.
Още: Ивайло Мирчев: Нужна ни е ясна посока и нашата посока е Запад
Изказването ѝ е свързано с изявлението на съпредседателя на ПП Кирил Петков, който заяви, че вътрешният министър Калин Стоянов е бил „подаден като експерт от ГЕРБ“ при съставянето на настоящото редовно правителство. Тя посочи, че разговорите при съставянето на правителството са водени между нея и настоящия премиер Николай Денков.
Още: Денков доволен от вътрешния министър, Мария Габриел доволна от Денков
„Всеки един министър, който е намерил мястото си в това правителство, е одобрен от двамата. Много е важно в такава ситуация да погледнем какво бихме искали да се направи. Днес разбирам много ясно, че и министърът на вътрешните работи, и аз, и премиерът акад. Денков проявяваме нулева толерантност към насилието", каза Габриел, цитирана от БТВ.
Още: "Да кажем не на поръчковото правосъдие и политическото брокерство": Нов протест срещу Пеевски
Тя подчерта, че заедно с премиера и вътрешния министър са на мнение, че свършилите добре своята работа полицаи по време на протестите трябва да бъдат поздравени, но тези, които са превишили правомощията си, трябва да понесат отговорност. "И тримата казваме "не" на каквото и да било насилие. За това сме правова държава, за това имаме фундаментални принципи“, каза Габриел.
Още: Борисов: Ако вътрешният министър подаде оставка - да си ходи и Денков (ВИДЕО)
Още: Изненадваща рокада: Шефът на ДАНС - кандидат на ГЕРБ за Комисията по досиетата към ДС
Още: Светлин Тачев: Радев иска да поведе опозицията, битката му с Борисов беше на пауза
Според нея до този момент Министерството на вътрешните работи е показало „солидни и убедителни резултати“ по темата за присъединяване на страната ни към Шенген.